Savijautos gerinimo receptas kasdienai

Sumažinti kasdienį stresą, pagerinti psichologinę ir fizinę savijautą, sumažinti neapibrėžtumą gali padėti aiškus savaitės planas. Kiekvienas mėgstame aiškumą, tik tokiu atveju jaučiame, jog kontroliuojame situaciją ir savo gyvenimą. Daugybė žmonių skundžiasi, jog neturi ką veikti ir, tuo pačiu, nieko veikti nenori. Ypač – „žiemos depresijos“ metu.
Siūlome šią, pagal Nacionalinės psichinės sveikatos asociacijos (nmha.org) rekomendacijas sudarytą kasdienę gydomąją programą, universalius gyvenimo principus, tinkančią tiek studentui, tiek prezidentui.

Pirmadenis
Susidarykite planą. Nuspręskite, ką ir kada turite padaryti per savaitę. Jei darbų per daug, pasižymėkite, kuriuos galima atidėti. Jei per mažai – pagalvokite, ką norėtumėte nuveikti. Tai NEBŪTINAI turi būti darbinė veikla! Įdomus filmas, knyga ar skambutis seniai nematytam draugui taip pat gali būti vienas iš plano punktų.

Antradienis
Būkite tarp jums artimų, palaikančių žmonių. Planuokite laiką su šeima ar pažįstamais, arba veiklą, kuomet galėtumėte rasti naujų draugų. Pasikraukite teigiamų emocijų. Venkite žmonių kompanijos, kurioje jaustumėte įtampą ar stresą.

Trečiadienis
Pasirūpinkite savo kūnu. Fizinės būsenos gerinimas gali turėti teigiamą poveikį ir psichinei sveikatai. Valgykite sveiką maistą, venkite alkoholio ar tabako, naudokite daug skysčių, pasimankštinkite, sportuokite. Pabūkite gryname ore, gerai išsimiegokite. Po tokios dienos turėtumėte jaustis lengvai ir energingai.

Ketvirtadienis
Rūpinkitės kitais. Paskirkite savo laiko ir jėgų padėti aplinkiniams. Savanoriška labdaringa veikla ne tik leidžia tapti geresniu bei jaustis pakylėtai, tačiau tuo pat metu galite susipažinti su daugybe gerų ir įdomių žmonių. Išnaudokite vakar sukauptą energiją.

Penktadienis
Praplėskite akiratį. Pakeiskite aplinką, domėkitės naujais dalykais. Pamėginkite naują hobį, išvykite, kur dar nesat buvę, papietaukite kitoje vietoje nei visuomet, mokykitės šokti ar užsienio kalbos. Penktadienį pamėginkite būti labiau. Būti labesnis.

Šeštadienis
Įvertinkite save. Objektyviai įvertinkite savaitę, venkite perdėtos kritikos, jei kas nepavyko. Prisiminkite kiekvieną dieną, prisiminkite pirmadienio savaitės planą.

Sekmadienis
Atsipalaiduokite. Pamėginkite medituoti, pabūti natūralioje, ramioje aplinkoje (ne klube ar bare). Venkite varginančių žmonių susibūrimų ar nereikalingo dėmesio. Leiskite laiką su artimu žmogumi, skirkite laiko savęs, savęs ir visuomenės suvokimui. Nusiteikite ateinančiai savaitei.