Rakštys biure. Žmonės, kurie nervina

Pykstatės su kolegomis? Jie jūsų nemėgsta, ar kaip tik – jūs nemėgstate jų? Į rankas pakliuvo nedidelė knygutė – enciklopedija „Rakštys biure”, kurioje surašyti keletas labiausiai paplitusių bendradarbių būdo bruožų, kurie neigiamai veikia darbinę atmosferą, darbo kokybę arba tarpasmeninius santykius.

1. Subinės saugotojas – kažkuo panašus į biurokratą, mat svarbiausias dalykas – formalumai ir procedūros. Nebūtina darbą padaryti greičiausiai, geriausiai ar optimaliausiu būdu – taip galima „nusvilti”. Geriau eliminuoti riziką. Taip subinė visada bus saugi.

2. Boba su kiaušais. Daug komentarų nereikia. Moterys, bet kokiais būdais norinčios būti dar blogesnės už blogiausius vyrus.

3. Gražus kūnas. Gražus kūnas yra gražu, tačiau kai biuro administratorė atsisako rinkti tekstą klaviatūra, mat gali pažeisti nagų laką, tai jau kenkia darbui.

4. Girtuoklis. Iš ryto jūsų kolega nemaloniai kvepia bei skundžiasi galvos skausmu, neleidžiančiu dirbti? Užuojautos jam nereikškite – galvoti ką darai reikia prieš darant. Vakar jis linksminosi, bet šiandien jūs už jį dirbti neprivalote.

5. Priekabių ieškotojas. Būdo bruožas, kuomet nesinori net sveikintis su kolega, mat per ilga pauzė tarp žodžių, primerktos akys arba suglebusi ranka gali tapti priekabių objektu.

6. Subinlaižys. Daug komentarų čia nereikia. Nebent tik tiek, kad visas blogumas ne tame, kad tokia pozicija pasišlykštėtina (čia jau paties kolegos savigarbos bėda), bet kad tokiu žmogumi negalima pasitikėti – pasikeitus vadovo nuotaikai ar nuomonei, jis keis savają ir paliks jūsų stovyklą.