Praėjusiame tekste atskleidžiau būdus, kaip atsikratyti geriausių darbuotojų, ir jis tapo hitu – vienu skaitomiausių straipsnių mano bloge. Tai rodo, kad tema tikrai aktuali. Tęsiu – naujas patarimas jums – visokeriopai stenkitės išlaikyti ir “dauginti” “vidutiniokus”, nes jie yra gerokai labiau atsidavę ir prisirišę prie savo darbdavio, nei tiek pat jūsų pastangų gaunantys “performeriai”.
“Leadership IQ” tyrimo duomenimis, 18 procentų darbuotojų priskiriami “low-performeriams”, 62 procentai – “middle-performeriams” ir 20 procentų – “high-performeriams”. Nieko keisto, šitą seniai žinojom, tikėjom girdėdami Pareto dėsnį ir t.t. BET įdomu tai, kad MAŽIAUSIAI prisirišę prie darbdavio (lojalūs) yra būtent tie “performeriai”! Sprendimas? Atsikratome performerių, puoselėjame vidutiniokus ir turime armiją lojalių darbuotojų! Su jais bus mažiau vadybinio darbo, mažiau rūpesčių dėl kaitos, lengviau surasti motyvavimo priemonių. Vadovo – tinginio rojus.
Kas įdomu, kad “low-performeriai” žymiai labiau tolerantiški darbo sąlygoms, labiau tiki demokratija ir visų darbuotojų lygybe, bei žymiai palankiau žiūri į kolegas low ir middle performerius (daugumą), nei į išsišokėlius hi-performerius. Kitaip tariant, atsikračius pastarųjų, kolektyve įsivyrautų darna, meilė ir harmonija.
Apsidairykite – jei savo kolektyve nieko negalite įvardyti kaip “performerio”, jei jų yra buvę, tačiau jie “keičiasi”, o jūs ir sistema – liekate, tai galiu 80% tikslumu nuspėti, kokiam tipui priklausote Jūs 😉
Redakciją pasiekė klausimas, kokia praktinė nauda iš šio straipsnio? Nagi, žiūrėkime plačiau! Juk viena iš vadovo rolių yra darbuotojų paieška ir įdarbinimas – taigi, jei gavote kandidato CV, kuriame matote, jog jis dažnai keičia darbdavius (kas pusantrų – du metus, pvz.) didelė tikimybė jog jis bus performeris, ir nelabai lojali persona, kuri “paarusi” pas jus porą metų, vėl kels sparnus! Kaip pasielgsite?
Sveiki,
Skaičiau Jūsų straipsnį apie performerius ir kaip jų reikia vengti darbovietėse. Man įdomu, tai pečiu performeriu būti gerai ar nelabai? Ką patartumėte tokiems žmonėms?
Ačiū už Jūsų laiką.
Pagarbiai,
Deividas
Laba,
performeriu būti yra gerai, jei toks esi, ir blogai, jei toks nesi 🙂 priklauso nuo požiūrio taško ir ko sieki gyvenime. Vadovai irgi siekia skirtingų tikslų – kai kurie “ramiai sėdėti”, kiti – kalnus nuversti. Vieniems performeriai tik gadina nervus, antriems – tempia vežimą į kalną.