5 lyderio savybės

Lyderystė yra kompleksinė žmogaus savybių visuma, neretai perauganti į pareigas. Tačiau ši pastaroji savybė nėra būtina – lyderis gali būti ir tų pačių pareigų bei atsakomybių žmogus, kuris tiesiog yra kitoks. Teigiamai veikia aplinkinius, apie jį žinoma, jis “skleidžia gerą aurą” ir geras emocijas. Tačiau kaip? Yra penki paprasti dalykai, kuriuos galime daryti kasdien, ir tikrai būsime laikomi lyderiais.

1. Būk matomas. Kai reikia, kad kažkas būtų daroma, daryk pirmas. Reikia balsuoti – kelk ranką. Reikia surinkti nuomones – išreikš savo. Nieko daugiau – tik būk pirmesnis. Nieko blogo nenutiks – ar šiaip, ar taip vistiek teks padaryti, ko esi prašomas. Tik vienu atveju gali tai padaryti greičiau ir naudingiau sau, kitu – kaip visi. Kaip tie, kurie niurzga ir kuriuos reikia raginti.

2. Būk pasirengęs. Jei manai, kad dalyvausi kažkur, kur tavęs paklaus nuomonės, ar reikės kažką padaryti kitiems matant – pasirenk tam. Kai kam pavyksta teisingai kalbėti ekspromtu, kai kas “gerai atrodo” nuolat, tačiau pasirengimas dar niekam nepakenkė – net ir tiems, kam to nereikia. Galbūt jie todėl gerai ir pasirodo, kad tam pasiruošia? Bet kokiu atveju, tai nereiškia, kad jei nesi pasiruošęs, nevykdai pirmo punkto. Tai yra pirmojo punkto tąsa.

3. Jauskis gerai. Lyderis turi jaustis gerai, kad ir ką veiktų. Besiraukydamas atliekant užduotį neįkvėpsi sekėjų. Ją turi atlikti oriai ir su užsidegimu. Jei stumi akmenį į kalną – ir jei kiti stumia savuosius, ir tokia yra strategija – reikia stumti, nesiraukyk ir neinkšk. Aišku, jei nori būti lyderis. Įkvėpk kitus, jauskis tvirtas tame, ką darai.

4. Klausykis. Klausykis, ką sako kiti. Bet kokiu atveju tai išei į naudą. Arba sužinosi daugiau pritariančių nuomonių, arba pakeisi neteisingą sąvają, nespėjęs parodyti, kad klydai.

5. Susiliek su minia. Kuomet nereikia, neišsišok, veik ką reikia, dirbk darbą ir stebėk aplinką. Nereikia nuolat šaukti “aš, aš, aš” – dažniau vartotinas turi būti įvardis “mes”, ir sakomas pritariamai.