Viskam – savas laikas

Liaudies išmintis teigia – sutinka pagal išvaizdą, palydį – pagal protą. Tad ką daryti, kaip atrodyti, kad jus sutiktų taip, kaip tikitės ir kaip esate vertas (-a). Šie pastebėjimai bus visų pirma skirti jaunoms moterims ir merginoms, kurios itin dažnai smarkiai klysta, pasikliaudamos savo sugebėjimais „gerai atrodyti” ne darbinėje aplinkoje (vakarėliuose, universitete, klube).

Dažname darbo skelbime „moteriškai pozicijai” šmėžuoja pageidavimas „reprezentatyvi išvaizda, komunikabilumas”. Niekas nenori įsidarbinti nuolat susiraukusios ir, be to, nesimpatiškos padėjėjos, biuro administratorės, sekretorės ir t.t. Bet ir nereikia pervertinti šio reikalavimo, ir į darbo pokalbį ar susitikimą su klientu ateiti kaip į „Pacha” ketvirtadienio vakarą.

Makiažas neturi nukriepti dėmesio nuo reikalo esmės. Galbūt vyrui, kuris su jumis bendraus, ir bus malonu apžiūrinėti jus kaip prekę vitrinoje, bet juk ne dėl to su juo susitikote. Klysta ir tos moterys, kurios demonstratyviai teigia „aš niekada nesidažau, man nereikia”. Saikas, saikas, ir dar kartą saikas. Visiškas atsižadėjimas irgi nėra saikingumas, tai kita pernelyg didelio „prisišpakliavimo” skalės pusė. Saikas – per vidurį.

Plaukai turi visada būti švarūs, pagalvojote jūs. Be jokios abejonės – tai savaime suprantama. Tačiau pagrindinė taisyklė – jie neturi traukti nereikalingo dėmesio. Lakas, želė, sruogos ir t.t. tinka tuomet, kai norite, jog jus vertintų už grožį. Tuomet pas vyrą išsijungia „loginis mastymas” ir įsijungia „gyvuliškas instinktas”. Tačiau jei norite konstruktyvių santykių, neturite siųsti klaidingo signalo.

Apranga vėlgi neturi prikaustyti aplinkinių dėmėsio. Gal todėl ir egzistuoja „klasikiniai” rūbai arba „dalykinė apranga”, kuri savaime lyg ir nurodo, jog rūbas jau bus kažkur matytas, neiššaukiantis nuostabos ir pan. Apie aprangą dar bus kalbama kituose straipsniuose, tad kol kas tik patarsime rengtis „kaip visi” – jei esate (ar norite tapti) biuro administratore – pažiūrėkite, kaip rengiasi šios profesijos atstovės. Jei dirbsite klinetų aptarnavimo specialiste – užbėkite į klientų aptarnavimo skyrių ir dirstelėkite į ten dirbančias moteris. Svarbu įsidėmėti, kad jei vakarėlyje dvi moterys negali atrodyti taip pat (ar labai panašiai), tai darbo vietoje tai gali ir negalioti.

Papuošalai – lygiai kaip ir apranga. Jie negali nei pernelyg kristi į akis, nei jų gali būti perdaug. Saikas, saikas ir dar kartą – protas. Darbinėje aplinkoje turi vyrauti ir nugalėti protas bei konstruktyvumas. Profesijoms, kuriose laimėtų perdėtas kūniškumas, lyderiavimo patarimų nereikia 😉